Przetwórstwo Owoców i Warzyw

Przetwórstwo owoców i warzyw

Mając na myśli zakłady przetwórstwa owoców i warzyw, mówimy o produkcji soków, nektarów, napojów przecierowych, niegazowanych owocowych i warzywnych a także o zakładach, w których się mrozi i suszy owoce. W tych wszystkich przedsiębiorstwach na co dzień korzysta się z udogodnień transportowych, które to sprawiają, że praca w nich jest przede wszystkim szybsza. Czas ma ogromne znaczenie szczególnie w szczycie sezonu.

Nasze produkty cechuje ponadprzeciętna jakość, dlatego korzystając z nich w branży owoców i warzyw, będziemy posiadać taśmy, łańcuchy i siatki transportujące, których żywotność jest długa.

 

Taśmy dedykowane przetwórstwu owoców i warzyw

W branży owocowo - warzywnej na ogół wykorzystywane są w procesie produkcji taśmy modularne. W zależności od zapotrzebowania i warunków w jakich taśma ma pracować, wykonuje się je z: polipropylenu, polietylenu, poliacetalu. Do najczęściej stosowanych taśm modułowych należy zaliczyć:

  • taśmy ażurowe – zawierają od 20 – 40% otwartej powierzchni. Dzięki temu możliwy jest ociek materiału.

  • taśmy płaskie z zabierakami – wykorzystywane są na ogół przy transporcie w górę.

 

Nowoczesne rozwiązania od Modernplast

Taśmy modułowe produkowane przez firmę Modernplast, wykonane zostały za pomocą metody wtryskowej. Do otrzymania idealnego produktu wykorzystywane są materiały termoplastyczne najwyższej jakości. Każda taśma transportowa jest indywidualnie dobierana oraz sprawdzana na każdym etapie produkcji. Najważniejsza jest dla nas wysoka jakość uzyskanego produktu.

W branży owocowo – warzywnej prócz taśm modularnych, często wykorzystywane są także łańcuchy transportujące – np. przy zakręcarkach do butelek czy słoików. Siatki transportowe na ogół mają zastosowanie w przetwórstwach, w których produkty poddawane są procesowi zamrażania.

1 2