Piekarnie

Taśmy w piekarnictwie

Poprzez piekarnię rozumiemy zakłady, w których produkowane jest pieczywo. Najczęstszymi działami jakie znajdują się w piekarniach są: ciastownia, obrabialnia, piecownia. Podczas procesów produkcyjnych wykorzystywane najczęściej są taśmy spiralne do pieców przelotowych. Dzięki tego typu udogodnieniom transportowym procesy produkcyjne przebiegają dużo szybciej i sprawniej.

Taśma spiralna
Taśmy spiralne do pieców przelotowych – wykonane zostały z materiałów takich jak: AISI 302, AISI 314, ALLOY 600, ALLOY 601, ze stali ocynkowanej, kwasoodpornej lub węglowej. Taśma wykonana jest z drutu okrągłego lub płaskiego. Taśmy spiralne są jednymi z najbardziej uniwersalnych taśm. Wykorzystywane mogą być z powodzeniem w różnych branżach. Spirale najczęściej zaplecione są stosunkowo rzadko. Posiadają 60 -70% prześwitu. Wykonywane są także taśmy spiralny, gdzie prześwit wynosi zaledwie 5 – 10%. Przy rzadkim splocie stosuje się tak zwany splot potrójny.

Nowoczesne rozwiązania od Modernplast

Ze względu na to, że jesteśmy polskim producentem taśm spiralnych, mamy możliwość wyprodukowania takiej wersji i aplikacji - jaka jest w danym przedsiębiorstwie najbardziej optymalna. Mogą być to taśmy, które są niezwykle wytrzymałe i przeznaczone do transportu ciężkich produktów, po takie, które mają gęste sploty i idealnie nadają się do transportu luźnych, małych i stosunkowo lekkich artykułów. Do najczęściej wykorzystywanych taśm spiralnych produkowanych przez firmę Modernplast należy zaliczyć:

  1. Taśmy bez poprzecznego drutu
  2. Taśmy z pętem karbowanym poprzecznym
  3. Taśmy z prętem prostym poprzecznym